logo
ua
headerIcon

Митне оформлення посилок менше 150 євро

вартість розмитнення
Цiна від 2000 UAH
Термін оформлення 1 день

( 1 ) Мати можливість вільно замовляти та отримувати посилки та вантаж з-за кордону може бути життєво важливим для ведення бізнесу в Україні. Від термінів доставки може залежати якість роботи фірми, обсяг клієнтів, позитивні відгуки на компанію та реалізація цілих проєктів. Для того, щоб отримувати посилки та вантажі з-за кордону в мінімальні терміни не достатньо лише вибрати хорошу кур'єрську службу та продавця. Необхідно також подумати про всі нюанси пов'язані з отриманням вашого товару в Україні, а саме про якісне митне оформлення та правильність заповнення всіх супутніх документів.

img main

Митний ліміт та посилки
до 150 євро

( 2 ) Після замовлення того чи іншого товару продавець заповнює документи та передає посилку до служби кур'єрської доставки (FedEx, UPS, TNT, DHL). Кур'єрська служба доставляє ваш вантаж до України та спрямовує його на митну перевірку. Залежно від результатів митного огляду, вантаж чи посилка направляється одразу до вас або затримується органами митниці для її подальшого оформлення.

Безмитні ліміти в Україні.

В Україні існує встановлений державою митний ліміт у 150 євро.

Це означає, що всі посилки, вартість яких не перевищує 150 євро, які не містять заборонених до ввезення в країну товарів або речовин, не порушують авторського права і мають правильно заповнені супровідні документи, не оподатковуються і не підлягають розмитненню.

Таким чином, якщо посилка коштує менш як 150 євро, то вона відправляється одразу за адресою одержувача, без затримок на митниці та оплати будь-яких внесків. Проте якщо кінцевим одержувачем виступає юридична особа, то у вартість посилки або вантажу враховується і ціна його доставки в Україну.

Щоб бути впевненим, що ваша посилка не буде затримана на митниці, варто звернутися за допомогою до професійного митного брокера. До завдань митного брокера входить: попередні консультації, розрахунок митних платежів та можливих ризиків, супровід на всіх етапах доставки та оформлення митних документів.

«Semero» – понад 10 років досвіду митного оформлення посилок та вантажів для юридичних осіб в Україні!

Документи

Часті питання про розмитнення

Розмитнення чи митне оформлення – це встановлений державою порядок реєстрації вантажу або посилки під час його ввезення на територію України.

Митне оформлення посилок та вантажів, вартість яких перевищує безмитний ліміт у 150 євро, є обов'язковою процедурою для фізичних та юридичних осіб.

Спроби ухилитися від розмитнення чи навмисно зменшити суму митних зборів може загрожувати вашій фірмі конфіскацією вантажу, штрафом чи судовим розглядом.

У процес розмитнення входять такі етапи:

  • Перевірка вмісту вантажу на відповідність до даних, зазначених у супровідних документах.
  • Перевірка правильності даних про одержувача.
  • Перевірка вантажу на легальність імпорту.
  • Реєстрація вантажу чи посилки.
  • Надання митним органам документів щодо вартості товару.
  • Оформлення декларації.
  • Сплата митних зборів (мито та ПДВ).

Щоб уникнути проблем з митницею, необхідно або вивчити всі нюанси розмитнення самостійно, або звернутися за допомогою до професійного митного брокера, такого як компанія «Semero».

Розрахунок вартості митного оформлення залежить від вартості товару, що ввозиться вами.

Якщо вартість посилки, включаючи доставку, перевищує 150 євро, але є меншою за  10 000 євро, то ви повинні будете заплатити 10% мита та 20% ПДВ (НДС) від різниці вартості та безмитного ліміту.

Якщо вартість вантажу понад 10 000 євро, мито буде нараховуватися в залежності від коду товару, що ввозиться, і 20% ПДВ.

Приклад розрахунку митних зборів із посилки вартістю 190 євро:

Базою для оподаткування буде: 190 - 150 = 40 євро

Мито: (190 -150) * 10% = 4 євро

ПДВ (НДС): (40 + 4) * 20% = 8.8 євро

Мито + ПДВ: мито 4 євро + ПДВ 8.8 євро = 12.8 євро

Всього: 12.8 євро

*орієнтовна сума нарахувань – (479,93 грн) залежить від курсу валют встановленого НБУ на дату оформлення відповідних документів.

Розмитнення посилок вартістю понад 150 євро є обов'язковим в Україні. Пройти митне оформлення ви можете трьома способами:

  • Найнявши професійного митного брокера.
  • Уклавши договір про розмитнення з кур'єрською службою доставки.
  • Пройти митне оформлення посилки чи вантажу самостійно.

Виходячи з нашого більш ніж десятирічного досвіду, ми не рекомендуємо юридичним особам займатися митним оформленням самостійно, якщо йдеться про комерційний чи особливо цінний вантаж.

Якщо ви вирішили розмитнити посилку самостійно, то вам знадобиться:

  • документи, що підтверджують особу одержувача;
  • документ, що підтверджує покупку чи роздруківку із сайту;
  • товарно-транспортна накладна та інвойс на посилку – отримати можна на ресепшені перевізника;
  • заповнена декларація М16 – зразок незаповненої форми М16 надає перевізник;
  • квитанція сплати митних зборів.

Самостійне митне оформлення – це додаткові ризики затримки та складнощів на митниці. Ми радимо займатися митним оформленням самостійно лише у випадку, якщо ви повністю впевнені у своїй компетенції з цього питання.

04
Як оформити ввезення зразків товарів у країну?

Ввезення зразків товарів в Україну одне з найчастіших питань, з яким звертаються до нас компанії. Частіше за все їх цікавлять два аспекти:

  • Як вони можуть імпортувати той чи інший вид товару.
  • Скільки коштуватиме розмитнення.

Вартість ввезення багатьох товарів залежить від їхнього коду УКТЗЕД, тому важливо точно його визначити.

Процедура ввезення зразків товару залежить від специфіки імпортованого вантажу. Тому кожен випадок є індивідуальним і вимагає консультації у фахівця. Наприклад, потрібно дізнатися заздалегідь, чи дозволено ввезення потрібного вам товару в Україну і чи не діють якісь обмеження на його вагу чи кількість.

До загальних порад можна віднести:

  • Вказуйте отримувачем фізичну, а не юридичну особу. Це допоможе заощадити час оформлення.
  • Якщо товар потрібно буде повернути назад, прописуйте тимчасове ввезення.

Звернутися за детальнішою консультацією ви можете до фахівців компанії «Semero».

Калькулятор